Orbán Viktor: Aki többet vállal, azt Magyarország is jobban támogatni fogja
Közel egymillió ember kereshet többet a kormány új intézkedésének köszönhetően.
A zenész annyira utálja a rendszert, hogy listán lehet nem is a Kétfarkúakra szavaz, hanem az ellenzéki összefogásra.
Interjút adott a Magyar Hangnak Lovasi András, a beszélgetést a 444.hu szemlézte.
„Nem biztos, hogy a NER szája íze ellen van az, ami most történik ezekkel a családi vállalkozásokkal és a fesztiváliparban működő cégekkel. Könnyebb lesz szemezgetni közülük” – fogalmazott a zenész a vendéglátóhelyek nyitvatartását korlátozó intézkedésekkel kapcsolatban. A raktárkoncertekről úgy vélekedik, hogy azok szervezése csak „egy hónapnyi jövedelmet jelentett, de csakis egy szűkebb elitkörnek”, de szerinte „a cél valójában az volt, hogy feltőkésítsék az Antenna Hungária körüli hang-, fény- és színpad- technikát szolgáltató állami cégcsoportot”.
Szerinte „érdemes végignézni az oroszországi történéseket, mert tíz év lemaradással követjük őket, de gyorsulunk”, majd hozzátette, hogy úgy gondolja, „a social media tavasszal várható szabályozása lesz a következő lépés, ezzel párhuzamosan a maradék egyetemi, közösségi helyek, fórumok beszántása”. Úgy fogalmazott:
Lovasitól megkérdezték, hogy kikre gondolt amikor arról írt, hogy „vicces és szánalmas is, ahogy a Kádár-korban nagyot futó popművészek újra megtalálták az igazodási pontot, amikor hódolatukról biztosítják Orbánt”. Kiderült: Szikora Róbertre és Pataky Attilára értette a fentieket, és azért jutott a két zenészlegenda az eszébe, mert „mostanában ők szeretik a leghangosabban Orbánt meg a rendszert, de ne áltassuk magunkat, a ma rendszeresen szereplő előadóknak vagy a menedzsmentjüknek kivétel nélkül van valami személyes kötődése, elköteleződése a NER felé, ha öreg, ha fiatal”.
Beszélt arról is, hogy „ha választás lesz, még az is lehet, hogy listán nem a Kétfarkúakra szavaz, mert hátha számít az az egy szavazat is”. Mert „hiába vannak ellenérzései”, az „nem mérhető azzal a permanens nyomasztó érzéssel, hogy mit jelent a NER-ben élni”.
„Remélem, megérem a bukásukat. Nem egy választási vereségre gondolok, hanem hogy a nagy mű, a NER, alaptörvényestül, holdudvarostul, mindenestül úgy megy a kukába, mint nemrég az alaptörvény szerzője” – mondta Lovasi, aki a végén úgy fogalmazott: „A végén azoknak se lesz jó, akik a hab tetején vannak, mert ezekben a rendszerekben mindenhol rossz. Pont, mint a pokolban.”
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás